Styczeń 15, 2018

Anita Escobar & Adrian Luppi

Anita Escobar rozpoczęła swoją przygodę jako tancerka baletowa w wieku 8 lat. Dzięki tej bazie zaczął się zajmować różnymi stylami tanecznymi, takimi jak argentyński folklor, współczesny, neoklasyczny taniec, salsa, bachata, kizomba i zouk.
Począwszy od 2007 roku poświęciła swoje życie zawodowe tangu. Jej głównymi profesorami byli: Ramiro Nievas, Gladys Rivero, Soledad Larretapia, Javier Rodriguez, Moira Castellano, Pancho Martinez Pey, Octavio Fernandez, Corina Herrera, Maria Turba, Mario Peralta, Marisol i Alejandro Larenas, Mariano Chicho Frumboli i Juana Sepulveda, Carlos i Rosa Perez, Anibal Montenegro, Ricardo Bigeri i Soledad Larretapia, Luis Salinas, Julio Balmaceda.
Należała do renomowanych szkół tanga, w Buenos Aires, takich jak Bar Sur, Esquina Homero Manzi, Tango Porteño.
Udziela lekcji i tańczy pokazy na międzynarodowych festiwalach tanga na całym świecie: karnawał w Gualeguaychu, występy z Tango Trio, orkiestrą Chino Laborde, regularnie w La Catedral del Tango. W czasie swojej podróży po Europie w 2017 roku uczyła m.in. w: Zabrzu, Katowicach, Warszawie, Bolesławcu, Jeleniej Górze, Poznaniu, Berlinie, Rzymie i Neapolu.
Opisuje swój taniec jako organiczne i naturalne tango.

Adrian Luppi to tancerz i artysta multidyscyplinarny. Od bardzo wczesnego wieku (5 lat) rozpoczął swoją podróż z tańcem jako tancerz argentyńskiego folkloru, rozwijając się w tańcu, grze na perkusji i Malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcić się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop , perkusja. Adrian współracował z wieloma grupami: Flamenco Ballet of Maria Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.
Po latach podróży dookoła świata, w 2008 r. poświęca się całkowicie tangu, organizując warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Wszystko po to, by jak najwięcej ludzi zachęcić do tego tańca. Jego głównymi nauczycielami byli Chicho Frumboli i Juana Sepúlveda, Sebastián Arce i Mariana Montes oraz Gustavo Naveira.
Tango, to dla niego organiczny i naturalny język ciała. Na zajęciach koncentruje się nie tylko na analizie biomechaniki ruchu, ale przede wszystkim uznaje przeważającą rolę emocji i ludzkiemu aspektowi tanga jako spotkania między dwiema osobami. Obecnie, wraz ze swoją partnerką Anitą Escobar, starają się przekazać esencję, która pozostawia na boku strukturę kroków, dając swobodę uczuciom, autentyczności, współudziałowi i wzajemnemu słuchaniu, poprzez szczere i poetyckie spotkanie, które odzwierciedla nasz ludzki charakter bardziej, niż nasze umiejętności.